تاريخ : | | نویسنده : ajaxian

اخبار,اخبار سیاست خارجی , پرونده هسته ای ایران

 

اخبار سیاست خارجی - تکذیب خبر رویترز درباره ایران

خبر گزاری رویترز در خبری به نقل از یکی از مسئولان ایرانی عنوان کرده بود: در صورتی که غرب در موضوع پرونده هسته ای با ایران مدارا کند ایران نیز ممکن است در موضوع مبارزه با تروریست های داعش همکاری نماید.

مقام عالی رتبه در وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به تکذیب خبر خبرگزاری رویترز تاکید کرد، سیاست تداخل پرونده های سیاسی در دیپلماسی ایران جایی ندارد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین یک مقام عالی رتبه در وزارت امور خارجه ایران، خبر خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام مسئول ایرانی را تکذیب کرد.

خبر گزاری رویترز در خبری به نقل از یکی از مسئولان ایرانی عنوان کرده بود: در صورتی که غرب در موضوع پرونده هسته ای با ایران مدارا کند ایران نیز ممکن است در موضوع مبارزه با تروریست های داعش همکاری نماید.

المیادین به نقل از این مقام وزارت خارجه ایرانی گفت: امکان ندارد ایران موضوعات پرونده های مختلف را به یکدیگر ربط دهد و مواضع ایران درقبال پرونده هسته ای و ائتلاف مبارزه با تروریست های داعش ثابت و تغییر ناپذیر است.

رضا الباشا، گزارشگر المیادین در تهران در این باره گفت: سیاست تداخل موضوعات پرونده ها در دیپلماسی ایران جایی ندارد. این سخنی است که یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه ایران آن را بیان کرده است. این سخن در واکنش به خبرهای منتشر شده در خصوص درخواست ایران برای جلب نرمش غرب درباره پرونده هسته ای ایران و همکاری با ائتلاف مبارزه با داعش است.

این منبع خبر وارده را تکذیب نمود و تاکید کرد، مواضع سیاسی ایران با نظر راس هرم حکومت یعنی مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای مشخص می شود. موضعی که مقامات ایرانی نیز در همه محافل آن را یاد آوری می کنند.

گزارشگر المیادین در ادامه به نقل از این مقام وزارت خارجه افزود: برنامه هسته ای ما حقی است که قوانین بین المللی نیز آن را تایید می کنند همچنین موضع ما در قبال ائتلاف بین المللی مبارزه با تروریست های داعش امکان ندارد با جنگ های روانی و رسانه ای تغییر کند.

ناظران سیاسی نیز بر این عقیده اند که این یک جنگ روانی است که هدف آن جدا کردن ایران از سوریه است.

المیادین سپس صحبت های هادی افقهی، دیپلمات سابق ایران را پخش کرد که می گفت: ورود به ائتلافی که از هیچ قانون بین المللی پیروی نمی کند به معنی دور کردن ایران از سوریه و حمله به این کشور از طریق ایران است.

وی افزود: موضوعی که از اهمیت بیشتری برخوردار است تغییر معادله رویارویی استکبار جهانی و دشمنان استکبار یعنی ایران و آمریکا و تغییر  معادله تروریست و دشمنان تروریست است.
اخبار سیاست خارجی - واحد مرکزی خبر

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.