ایرنا: رييس‌جمهوري نظام استکباري سرمايه‌داري را در موضع انفعال، عقب‌نشيني و منحني آن را رو به افول دانست و با توصيه به دولت آمريکا و برخي دولت‌هاي غربي براي پذيرش شکست در انتخابات اخير ايران، تصريح کرد: بايد ادبيات خود را آرام آرام تغيير دهيد.
   
دکتر محمود احمدي‌نژاد که روز شنبه در آيين پاياني هفتمين جشنواره رهاورد سرزمين نور در سالن پنجم آذر تهران سخن مي‌گفت، تصريح کرد: 30 سال گفتيم دشمن توطئه کرد، ملت ايران ايستاد و توطئه‌ها را در هم شکست؛ اين کار بسيار بزرگي است. اما امروز بايد اعلام کنيم در نقاط مختلف دنيا حضور مي‌يابيم و سيطره شما بر دنيا را در هم مي‌شکنيم و انديشه الهي انقلاب اسلامي را به دنيا معرفي مي‌کنيم.

وی افزود: البته اگر آنان همه با هم يکي شوند، خيالشان باطل است که بتوانند ملت ايران را از خط نوراني امامت و ولايت جدا کنند. زمان اين حرف‌ها و خيال‌ها گذشته است. آنان بايد چند هزار کيلومتر آنسوتر بروند و عليه انديشه انقلاب سنگربندي کنند.

احمدي‌نژاد با تاکيد بر اينکه بايد چهره قدرت‌هاي استکباري را به جهان معرفي کنيم به سرمايه‌گذاري آنان در انتخابات رياست‌جمهوري دهم اشاره کرد و گفت: ما حکومت‌هاي ديکتاتوري داريم که يک انتخابات در کشورهاي آنها برگزار نمي‌شود اما براي 24 ساعت تلويزيون راه‌اندازي کردند و گفتند انتخابات ايران اشکال دارد و در آن دموکراسي نيست.

رييس‌جمهوري با بيان اينکه اينگونه روش اداره دنيا به پايان رسيده، در عين حال تاکيد کرد: اگر مي‌گوييم انقلاب اسلامي را به دنيا منتقل مي‌کنيم معنايش جنگ و درگيري نيست، انقلاب و آرمان‌هاي الهي آن براي نفوذ به دل‌ها نياز به جنگ و دروغ گفتن ندارد. کافي است زلال آن در برابر ملت‌ها قرار گيرد.

احمدي‌نژاد با بيان اينکه نوع نگاه به ايران انتظار براي ارائه راه‌حل مشکلات جهاني است، افزود: چشم‌ها به سمت ملت ايران دوخته شده است.

** دولت‌هاي غربي از سرمايه‌گذاري در انتخابات ايران جواب نگرفتند

رييس‌جمهوري با ا شاره به سرمايه‌گذاري دولت‌هاي غربي به ويژه دولت آمريکا و انگليس در انتخابات اخير ايران تصريح کرد: آنان از اين سرمايه‌گذاري خود جواب نگرفته‌اند و البته اميدواريم که شجاعت پذيرش اين شکست را داشته باشند.

احمدي‌نژاد در ادامه سخنانش در جشنواره فرهنگي هنري رهاورد سرزمين نور خاطرنشان کرد: دولت آمريکا و انگليس رسانه‌هايي از جمله صداي آمريکا و بي‌بي‌سي ايجاد کردند تا در انتخابات ايران اثر بگذارند اما پرشورترين و آزادترين انتخابات در کشورمان برگزار شد.

رييس شوراي عالي امنيت ملي گفت: در هيچ جاي دنيا سراغ نداريد که مباني نظري و پايه‌هاي يک حکومت در يک انتخابات زير سوال برود.

احمدي‌نژاد با اشاره به اينکه بالاترين سطح مشارکت در تاريخ دموکراسي در ايران رخ داد، گفت: آنها انتخاباتي بي‌افتخار را مي‌خواستند اما ملت ايران بر عليه آنها قيام کرد.

رييس‌جمهوري با بيان اينکه سردمداران دولت استکباري از ملت ايران به شدت عصباني هستند تصريح کرد: ملت ايران رويا و خواب‌هاي شيرين 300 ساله آنان را برهم زده است.

احمدي‌نژاد با يادآوري اينکه غرب مي‌خواهد دوباره بر خاورميانه مسلط شود، گفت: آنها تصور مي‌کردند مي‌توانند بر خاورميانه تسلط يابند و کسي نيست که حريف آنها شود.

رييس‌جمهوري در ادامه سخنانش خطاب به برخي دشمنان و بدخواهان دولت ايران گفت: شما تصور مي‌کنيد اگر عکس امام (ره) را آتش زديد مي‌توانيد عشق ملت و کل جهان به امام (ره) را نيز از آن شخصيت جدا کنيد؟

احمدي‌نژاد افزود: شما گلدسته‌هاي مساجد را خراب مي‌کنيد اما بدانيد ايمان و انديشه‌هاي مردم گلدسته‌ها را مي‌سازد نه اينکه گلدسته‌ها انديشه بسازند.

رييس‌جمهوري ادامه داد: تصور کرديد اگر عکس امام (ره) را آتش بزنيد عشق به انديشه و راه امام (ره) هم از بين مي‌رود؟

احمدي‌نژاد با تاکيد بر اينکه آنها اشتباه مي‌کنند، چنين حرکاتي را مزبوحانه و بچگانه خواند و گفت: 21 سال از دوران دفاع مقدس گذشته است و امروز فرهنگ دفاع مقدس و انديشه انقلاب اسلامي و امام (ره) پرشورتر، پرخروش‌تر، عميق‌تر و ايستاده‌تر در صحنه حاضر است.

رييس‌جهموري گفت: آنها اشتباه تصور مي‌کنند با حرکات بچگانه و راه‌اندازي برخي شبکه‌هاي راديويي و تلويزيوني و بيان حرف‌هايي که در شأن خود آنهاست مي‌توانند ملت ايران از خط نوراني امامت و ولايت جدا کنند.

** دعواي ما با غرب بر سر موضوع هسته‌اي و حقوق بشر نيست

رييس‌جمهوري با تاکيد بر اينکه دعواي ما با غرب بر سر موضوع هسته‌اي و حقوق بشر نيست، گفت: آنها مي‌خواهند دوباره بر خاورميانه مسلط شوند و ايران نمي‌گذارد.

احمدي‌نژاد در ادامه سخنانش در جشنواره فرهنگي هنري رهاورد سرزمين نور با طرح اين پرسش که چرا دولتمردان آمريکايي بر چهره خود نقاب مي‌زنند، تاکيد کرد: ملت ايران با سياست‌هاي تجاوزکارانه و استکباري دولت آمريکا مخالف است و تا آخر در برابر آن مي‌ايستد.

رييس‌جمهوري با اشاره به اينکه غرب مي‌خواهد بر خاورميانه مسلط شود، خاطرنشان کرد: خاورميانه فرهنگ عالم است. همه پيغمبران در آن مبعوث شده‌اند. خاورميانه چهارراه ارتباط سياسي و مرکز انرژي جهان است و لذا هر قدرتي که مي‌خواهد حرفي براي گفتن و نقش موثري در مديريت جهان داشته باشد، ناگزير مي‌شود در خاورميانه حضور موثر داشته باشد.

احمدي‌نژاد خاطرنشان کرد: در گذشته انگليس و آمريکا بر خاورميانه و سپس بر دنيا مسلط شدند اما انقلاب اسلامي آمد و اين تسلط متلاشي شد لذا آنها مي‌خواهند دوباره بر خاورميانه مسلط شوند.

رييس دولت دهم تصريح کرد: البته ملت ايران هرگز اجازه نخواهد داد اين آرزوي آنان محقق شود.
احمدي‌نژاد با اشاره به اينکه دعواي ما با غرب بر سر موضوع حقوق بشر نيست، گفت: آمريکا پنج برابر ايران زنداني دارد، چگونه مي‌خواهد به ايران درس حقوق بشر بدهد؟

رييس‌جمهوري در پاسخ به پرسش کساني که مدعي هستند ايران مي‌خواهد بمب اتمي بسازد، گفت: ما ملتي هستيم که شجاعت آن را داريم هر کاري انجام دهيم اعلام کنيم. بارها اعلام کرده‌ايم که ايران به دنبال بمب اتمي نيست.

احمدي‌نژاد در عين حال گفت: ما اعلام کرديم مي‌خواهيم چرخه سوخت هسته‌اي را راه بيندازيم، آن را صنعتي کنيم، از قطعنامه‌هاي شوراي امنيت نمي‌ترسيم و در برابر آن مي‌ايستيم، نسل جديد سانتريفيوژها را مي‌آوريم، مرکز توليد سوخت هسته‌اي را درست مي‌کنيم. لذا شجاعت آن را داريم که کاري را که انجام مي‌دهيم اعلام کنيم.

رييس‌جمهوري خطاب به دولتمردان غربي گفت: آيا شما شجاعت داريد بگوييد چه انجام مي‌دهيد و چه انجام نمي‌دهيد؟

احمدي‌نژاد نظام مادي استکباري را رو به افول و فروپاشي دانست و گفت: اين دست و پا زدن‌ها نمي‌تواند آنها را نجات دهد.

رييس‌جمهوري چهره و سخن ملت ايران را جهاني خواند و اظهار داشت: سخن ملت ايران امروز ميلياردها شنونده دارد.

وي راه امامت و ولايت را متعلق به همه بشريت و حرف دل همه بشريت عنوان کرد و گفت: اگر بخواهند درباره گرايش ملت‌ها و انقلاب ملت ايران و امام راحل سخن بگويم ساعت‌ها وقت مي‌گيرد.

احمدي‌نژاد با اشاره به اظهارات يکي از انديشمندان غربي در يکي از سفرهايش به اروپا گفت: اين انديشمند غربي اظهار مي‌داشت که حرف شما حرف ملت‌هاي ماست و 70 درصد مردم اروپا طرفدار ملت ايران هستند و 30 درصد بقيه نيز تحت تاثير دولت‌هايشان قرار گرفته‌اند.

**‌ آمريکا با افزايش نيرو نمي‌تواند مشکلات افغانستان را حل کند

رييس‌جمهوري با اشاره به شکست هيبت سياسي، اقتصادي و نظامي قدرت‌هاي استکباري گفت: برخي تصور مي‌کنند با اعزام 35 هزار نيرو به افغانستان مشکلات خود و اين کشور را حل مي‌کنند اما بايد بدانند با افزايش نيرو مشکلي حل نمي‌شود.

احمدي‌نژاد در ادامه سخنانش در هفتمين همايش فرهنگي هنري رهاورد سرزمين نور، دولت‌هاي غربي و کشورهاي عضو ناتو را به مرور تاريخ افغانستان فراخواند و گفت: ناتو با ذلت و خواري چند برابر از عراق و افغانستان خارج خواهد شد.

رييس‌جمهور افزود: بهتر بود سران کشورهايي که افغانستان را اشغال کرده‌اند تاريخ اين کشور را مرور مي‌کردند تا متوجه شوند افغانستان پيش از اين توسط انگليس و شوروي نيز اشغال شده بود اما اين کشورها با خفت و خواري از افغانستان خارج شدند.

احمدي‌نژاد تصريح کرد: هر تمدن و انديشه‌اي که براي مجاب کردن ديگران به سلاح و قدرت نظامي متکي شد در حال فروپاشي و پايان راه آن انديشه و تمدن نزديک است.

وی خاطرنشان کرد: آمريکايي‌ها و غربي‌ها هر زمان که کم مي‌آورند اسلحه و قدرت نظامي‌شان را به رخ کشورها و ملت‌ها مي‌کشند اما ادبيات اومانيستي و ليبراليستي ديگر هيچ جاذبه‌اي براي جهانيان ندارد.

احمدي‌نژاد با اشاره به اينکه غربي‌ها به لحاظ نظري و تئوريک به بن‌بست رسيده‌اند، گفت: آنها به لحاظ عملي نيز متوجه شدند. سوال اين است که غرب کدام مشکل را در عرصه سياسي جهان حل کرده است؟

وي خاطرنشان کرد: در آسياي شرقي يک اختلاف بين کره جنوبي و ژاپن وجود دارد اما غرب سال‌هاست که صدها نشست برگزار کرده اما نمي‌توانند اين اختلاف را حل کنند.

احمدي‌نژاد با تاکيد بر اينکه غرب مطمئنا مساله عراق و افغانستان را هم نمي‌تواند حل کند، گفت: آنها به لحاظ نظامي و هيبت نظامي دچار فروپاشي شده‌اند.

رييس‌جمهوري با اشاره به مشکلاتي که غرب در عرصه اقتصادي با آنها مواجه شده است، به بحران جهاني اقتصاد اشاره کرد و گفت: برخي دولت‌ها طي سال‌ها ثروت ملت‌ها را غارت و چپاول کردند تا از اين غارت و چپاول سود ببرند.

احمدي‌نژاد افزود: نتيجه اين عملکرد سه ميليارد فقير با تعريف و شاخص‌هاي غربي‌ها و يک ميليارد نفر درگير با فقر شديد است.

وي گفت: امروز بحران اقتصادي گريبان‌گير کشورهاي غربي شده و آنها قادر به حل آن نيستند.

رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.