تاريخ : | | نویسنده : ajaxian

پول نیوز:
اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران امروز در نشست صبحانه خود میزبان علی اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن بود . در این نشست که برخی از فعالان بخش خصوصی ، اعضای اتاق بازرگانی تهران و ایران و جمعی از صنعتگران حضور داشتند گوشه ای از دغدغه های عظیم حوزه صنعت و معدن در کشور به سمع و نظر وزیر صنایع رسانده شد .

به گزارش یحیی آل اسحاق رییس اتاق بازرگانی تهران در ابتدای این نشست با تقدیر از محرابیان برای حضورش در این مراسم فرصت را غنیمت شمرد و زمان 75 دقیقه ای را که وزیر به این نشست اختصاص داده بود تقدیم نمایندگان بخش خصوصی کرد تا سوالات خود را از وزیر بپرسند و مشکلات خود را در حوزه صنعت و معدن بیان کنند .

یوسف مراد لو رییس انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران با انتقاد از معضلات موجود در حوزه سرب و روی و ذکر نبود حفاظت از معادن انتفاد از عملکرد محرابیان و مسئولین دخیل در حوزه صنعت را آغاز کرد و در ادامه هر یک از نمایندگان داوطلب بخش خصوصی حاضر در جلسه حدود دو دقیقه زمان داشتند تا از مشکلاتی که امروز صنعت و معدن کشور را در معرض نابودی قرار داده برای آقای وزیر توضیحاتی بدهند.

انتقادات و مشکلات در زمینه های مختلف از صنعت آسانسور گرفته تا کاهش رقم تولیدات شکر و افزایش تعرفه واردات ماشین آلات در برج 8 از جانب نمایندگان به استحضار محرابیان رسید گرچه این زمان اندک موجب شد تا خیلی از ناگفته ها در دل اشخاصی که سالیان درازی از عمر و مال خود را صرف صنعت این کشور کرده اند بماند .

علی اکبر محرابیان پس از شنیدن گوشه ای از مشکلات موجود در حوزه صنعت در کشور شروع به دفاع از اقدامات خود برای احیای این حوزه و رفع موانع یاد شده از سوی نمایندکان بخش خصوصی کرد .

وی اظهار داشت : يك اشتباه استراتژيك كه ما مرتكب شديم اين بود كه حضورمان در اتاق ايران را كافي مي‌دانستيم.

وي افزود: در اقتصاد كشور بخش صنعت و معدن در واقع نقش لوكوموتيو و محرك را بازي مي‌كند چرا كه اگر توليد خوبي داشته باشيم صادرات خوبي هم خواهيم داشت.
وي با اشاره به اينكه يكي از مشكلاتي كه گريبان توليدكننده و صنعتگر را گرفته است عدم عدالت در توزيع فرصت‌ها و سود است، اظهار داشت: نظام بازار در يك نظام توزيع نامتعادل منافع توليد كننده را فراهم نمي‌كند و از طرفي نظام توزيع كشور هيچ ريسكي را هم نمي‌پذيرد و تمام ريسك موجود به بخش توليد كشور منتقل مي‌شود.

وی با اشاره به اينكه توانستيم در صنعت سيمان رضايت همگان را بدست آوريم اظهار داشت: در توليد و توزيع سيمان بيش از دو برابر قيمت واقعي به صورت رانت نهفته شده كه ما با يك تصميم خيلي ساده توانستيم ميزان نياز بازار را با افزايش توليد پاسخ دهيم، در حالي كه پيش از اين كل فشارها به روي توليد‌كننده بود اما ما سعي كرديم نظام توزيع را متفاوت كنيم و مسئوليت را به بخش خصوصي بدهيم و بايد بقيه بخش‌هاي صنعت و توليد كشور سيمان را يك الگو براي خود قرار دهند.

محرابيان گفت: خيلي از مسائلي كه توسط بخش خصوصي مطرح مي‌شود را مي‌توان با يك امضا حل كرد ولي آيا با حل تمام اين مسائل به يك شرايط انبساطي برمي‌گرديم. نكته اينجاست كه در رقابت‌پذيري كسي كه بازار مصرف را بهتر بشناسد برنده است.

وی در آخر گفت : مشكلات بخش صنعت بر كسي پوشيده نيست، بحران جهاني شرايطي را براي ما پيش آورده است كه از آسيب‌ آن در امان نيستيم، بحث نقدينگي و كاهش پرداخت تسهيلات هم از عواملي است كه به بخش توليد و صنعت كشور فشار وارد مي‌كند.

شایان ذکر است با توجه به زمزمه هایی که از استیضاح وزیر صنایع به گوش می رسید گمان می رفت وی به دفاع از برنامه های خود از تریبون بخش خصوصی بپردازد ولی این چنین نشد و صحبتی از استیضاح به میان نیامد و مشکلات بخش صنعت و معدن تمام زمان این جلسه را به خود اختصاص داد تا شاید گامی در راستای حل معضلات ذکر شده برداشته شود.رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.