تاريخ : | | نویسنده : ajaxian

رهبر انقلاب كوبا، رئيس جمهور آمريكا را به دليل دريافت توام جايزه نوبل صلح و تصويب اعزام نظاميان بيشتر به افغانستان بيشرم خواند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه گرانما كوبا، فيدل كاسترو روز گذشته با انتشار مقاله اي جديد تحت عنوان "اوباما مجبور به اقدامي شرم آور نبود " پرسيد: چرا رئيس جمهور آمريكا جايزه نوبل صلح را پذيرفت در حالي كه از قبل قصد افزايش نيرو در افغانستان را داشت؟

رهبر انقلاب كوبا با اشاره به مراسم اهداي نوبل صلح به رئيس جمهورآمريكا در روز 11 دسامبر در پايتخت نروژ افزود: بايد منتظر سخنراني نمايشي ديگري در اسلو باشيم كه در آن سعي خواهد شد بر وجود ابرقدرتي امپرياليستي با صدها پايگاه نظامي در سراسر جهان سرپوش گذاشته شود.

كاسترو همچنين مداخله‌گري نظامي آمريكا در دو قرن اخير در آمريكاي لاتين و نسل كشي در بيش از يك قرن گذشته در كشورهايي مانند ويتنام، لائوس، خاورميانه، بالكان و آفريقا را محكوم كرد.

رئيس جمهور سابق كوبا به علاوه گفت: سياستي كه دولت جديد آمريكا به مردم اين كشور ارائه كرده همان سياست جرج بوش است كه دستور اشغال عراق را داد، كشوري كه هيچ ارتباطي با حمله به برجهاي دو قلو نداشت.

كاسترو ياد آوري كرد كه رئيس جمهور آمريكا حتي يك كلمه درباره صد ها هزار بي گناه كشته شده در عراق و افغانستان و ميليون‌ها نفري كه در اين دو كشور از تبعات جنگ در رنج هستند و هيچ مسئوليتي در وقايع 11 سپتامبر نداشتند بر زبان نمي آورد.

رهبر انقلاب كوبا در اين مقاله همچنين سياست هاي آمريكا در زمينه محيط زيست و مخالفت با پروتكل كيتو براي كاهش گازهاي گلخانه‌اي را مورد انتقاد قرار داد.

به گفته كاسترو، اوباما از خطري كه همه را تهديد مي كند آگاه است اما در برابر اليگارش هاي غير مسئول و كور آمريكا ضعف نشان مي‌دهد.

رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.