اعتماد: اعضاي يک باند تهيه و توزيع مشروبات الکلي که قصد داشتند بيش از 18 هزار قوطي انواع مشروبات را در تهران توزيع کنند دستگير و با قرار وثيقه يي بالغ بر10 ميليارد تومان روانه زندان شدند.

اواخر آبان ماه، کارآگاهان پليس آگاهي تهران باخبر شدند شخص سابقه داري به نام قابيل قرار است به زودي يک محموله بزرگ مشروبات الکلي را به تهران وارد و در سطح وسيعي توزيع کند. به همين دليل ماموران مخفيگاه وي را شناسايي کردند و در کنار آن به بررسي سوابق او پرداختند. اين تحقيقات نشان داد قابيل در سال 86 با زيرکي خاصي توانسته بود خودش را از محکوميت نجات دهد.

وي که آن زمان به اتهام نگهداري 8 هزار بطري انواع مشروبات الکلي دستگير شده بود، با همسر برادرش تباني کرد و مدعي شد مشروبات کشف شده متعلق به برادرش است. در حالي که برادر قابيل متواري بود 10 روز بعد همسر برادرش به معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پليس آگاهي رفت و گفت؛ «همسرم چند روز پس از کشف مشروبات در حالي که تحت تعقيب پليس بود فوت شد.» با شهادت دروغ اين زن، قابيل توانست از مجازات سنگين قاچاق مشروبات بگريزد.

اين بار کارآگاهان در مدت يک ماه مراقبت هاي شبانه روزي خود به اطلاعات مهمي در مورد زمان ورود محموله و همچنين مکان هاي توزيع آن دست يافتند. به اين ترتيب با دريافت مجوز از داديار شعبه دوم دادسراي ناحيه 20 در قالب چهار تيم عمليات چهار نقطه محل دپو مشروبات را شناسايي کردند و در اولين بخش از عمليات در روز پنجم آذرماه در محدوده خيابان توس واقع در خيابان قصرالدشت، تعداد 10هزار و 877 قوطي، 738 بطري و پنج گالن 20 ليتري انواع مشروبات خارجي را کشف و قابيل و برادرش محمود را نيز دستگيرکردند.

همزمان اکيپ دوم عمليات، در محل ديگري در خيابان سجاد واقع در منطقه فلاح- ابوذر وارد عمل شدند اما از اين محل مشروباتي کشف نشد.

تيم سوم کارآگاهان نيز در بازرسي از يک باغ تعداد 3435 قوطي مشروبات الکلي کشف و يک تبعه افغان به نام جواد را دستگير کردند. در تحقيقات صورت گرفته مشخص شد از اين باغ به عنوان انبار نگهداري و توزيع مشروبات استفاده مي شد.

عمليات تيم چهارم در محل ديگري واقع در شهرک آزادي انجام شد و ماموران در بازرسي از اين مکان، تعداد 2981 قوطي و 274 بطري مشروبات کشف کردند. به اين ترتيب جمع مشروبات کشف شده به 18 هزار و 297 قوطي و بطري رسيد و چهار نفر نيز در اين رابطه دستگير شدند.

با ارسال پرونده متهمان به دادسراي ناحيه 20، اماني (داديار شعبه دوم) براي قابيل و برادرش محمود، هر کدام مبلغ پنج ميليارد تومان و براي دو متهم ديگر، 500 ميليون ريال و يک ميليارد و 850 ميليون ريال قرار وثيقه صادر کرد.

سرهنگ حميدرضا ياراحمدي جانشين پليس آگاهي تهران، با اعلام اين خبر گفت؛ برابر ماده 702 و 703 قانون مجازات اسلامي، صرف نظر از ميزان حبس و شلاقي که براي وارد کنندگان مشروبات به کشور در نظر گرفته شده، پرداخت جزاي نقدي تا 10 برابر ارزش عرفي نيز پيش بيني شده است و مراجع قضايي و انتظامي به شدت با اين گونه افراد برخورد مي کنند.


رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.