روزنامه ایران نوشت: رئيس جمهور در سفر امسال به نيويورك نيز به مانند چهار سفر پيشين، درخواست رسانه‌هاي بين‌المللي براي مصاحبه را پذيرفته است. ديپلماسي رسانه‌اي دكتر احمدي‌نژاد بازتاب بسيار گسترده‌اي در كشور ميزبان و نيز ساير كشورهاي جهان داشته است. تاكنون خبرنگاران رسانه‌هايي نظير خبرگزاري آسوشيتدپرس، روزنامه واشنگتن پست، شبكه‌هاي تلويزيوني NBC، CBS و CNN، هفته نامه نيوزويك، تایم و.. از فرصت حضور رئيس جمهور در نيويورك براي اطلاع از مواضع جمهوري اسلامي بهره گرفته‌اند.

استدلالهاي روشن و تعيين‌كننده دكتر احمدي‌نژاد، ويژگي بارز مصاحبه‌هاي اختصاصي رسانه‌هاي جهان با رئيس جمهور است و به طور كلي روش وي در اين مصاحبه‌ها رويكرد استدلالي است تا تبليغي. اين گونه است كه خبرنگاران مصاحبه كننده با رئيس جمهور، پس از شنيدن استدلالهاي رئيس جمهور در خصوص مسائل فلسطين، هسته‌اي، انتخابات، عدم نياز ايران به بمب اتمي و... استدلالها را مي‌پذيرفتند و اقناع مي‌شدند.

خانم لالي مونت، خبرنگار ديپلماتيك نيوزويك پس از گفت‌و‌گو با دكتر احمدي‌نژاد گفت كه نظرات رئيس جمهوري ايران در خصوص مسائل جهاني روشن و دقيق بود و از اين مصاحبه راضي هستم. وي تأكيد كرد:‌ دكتر احمدي‌نژاد شخص با معلومات و دانشي بود.

مقايسه سؤالات رسانه‌هاي امريكايي و اسپانيولي زبان امريكاي لاتين بوضوح نشان دهنده وابستگي رسانه‌هاي ايالات متحده به لابي‌هاي صهيونيستي است. در حالي كه رسانه‌هاي اسپانيولي زبان سؤالات متعدد و در حوزه‌هاي مختلفي از رئيس جمهور كشورمان پرسيدند، رسانه‌هاي امريكايي همگي روي پنج موضوع هسته‌اي،‌ رژيم صهيونيستي، هولوكاست، انتخابات و آشوبهاي پس از آن متمركز بودند. اين موضوع نشان مي‌داد كه رسانه‌هاي امريكايي اصرار دارند موضوعات مشخصي مثل هولوكاست در ارتباط با كشورمان مطرح و تكرار شود.

در طول برگزاري نشست سران مجمع عمومي سازمان ملل متحد، سخنراني‌هاي اوباما، تائو و احمدي‌نژاد رؤساي جمهور امريكا، چين و ايران به طور گسترده مورد توجه قرار گرفته است. اين نطق‌ها سه الگوي مديريتي براي اداره جهان را در برمي‌گيرد كه در اين ميان رسانه‌ها و محافل علمي و دانشگاهي امريكا، الگوي ايراني اسلامي مطرح شده توسط دكتر احمدي‌نژاد را مورد توجه ويژه قرار داده‌اند.

تقدير از ديدگاه عدالتخواهانه و حق طلبانه دكتر احمدي‌نژاد از جمله نكات مطرح شده در ديدار رؤساي جمهور و سران جهان با رئيس جمهور كشورمان بود. اين موضوع نشان مي‌دهد كه گفتمان احمدي‌نژاد در سطح بين‌المللي مورد توجه است و پذيرش جهاني دارد.

صاحبان انديشه امريكا نيز از جمله ديدار كنندگان با رئيس جمهور بودند كه استقبال گسترده‌اي از مواضع دكتر احمدي‌نژاد داشتند.

ديدار با حدود 1200 دانشجوي دانشگاههاي امريكا از سراسر اين كشور فرصت خوبي براي طرح ديدگاههاي انقلاب اسلامي و مواضع كشورمان بود. اظهار رضايت از شركت در اين نشست را مي‌شد در چهره تك تك دانشجويان و دانشگاهيان امريكا بوضوح مشاهده كرد.

يكي از حاشيه‌هاي ويژه سفر در مصاحبه شبكه CBS امريكا با رئيس جمهور شكل گرفت. جايي كه مجري شبكه امريكايي تصويري از ندا آقاسلطان - كشته شده در اغتشاشات پس از انتخابات – را به دكتر احمدي‌نژاد نشان داد و در حالي كه اين اقدام احساسات مخاطب امريكايي را برمي‌انگيخت، رئيس جمهور در نهايت آرامش، تصويري از مروه الشربيني، شهيده مصري بيگناه كه در دادگاه آلماني به شهادت رسيد را به خبرنگار CBS نشان داد و گفت كه شما در قبال اين چه پاسخي داريد كه رسانه‌هاي غربي 10 روز خبر شهادت الشربيني با ضربات چاقو در دادگاه آلمان را منعكس نكردند. دكتر احمدي‌نژاد با انتقاد از رويكردهاي دوگانه غرب تصريح كرد كه چگونه است كه ندا آقاسلطان سندي براي مظلوم نمايي عده‌اي آشوبگر و بهانه‌اي براي فضاسازي رسانه‌اي عليه ايران مي‌شود اما همان رسانه‌ها در قبال شهادت الشربيني سكوت مي‌كنند. البته مجري برنامه هم پاسخي براي گفتن نداشت.

به رغم سردادن شعار تغيير از سوي باراك اوباما، رئيس جمهور امريكا و ادعاي وي مبني بر گشوده بودن دست همكاري به سوي تهران، وي در زمان سخنراني دكتر احمدي‌نژاد در محل اجلاس حضور نداشت. اين در حالي بود كه رئيس جمهور كشورمان در نشست صبح و به هنگام سخنراني اوباما در نشست سران حضور داشت.

طولاني شدن سخنراني معمر قذافي رئيس جمهور ليبي به يك ساعت و 35 دقيقه باعث شد برنامه‌ريزي قبلي در خصوص نطق‌هاي بعدي سران كشورها (كه متعارف آن 15 دقيقه است) به هم بخورد و به تبع آن سخنراني رئيس جمهور كشورمان در نشست بعدازظهر سران با اختلاف زماني دو ساعته ايراد شود.

در حالي كه پيش از سفر رئيس جمهور، سلطنت طلبان عليه حضور احمدي‌نژاد فضاسازي كرده بودند و حضور چند ده هزارنفري ايرانيان مقيم امريكا در تظاهرات مقابل محل اقامت رئيس جمهور در نيويورك را در سر مي‌پروراندند، اين برنامه با استقبال كم برگزار شد به گونه‌اي كه علي رغم صرف هزينه‌هاي كلان تبليغاتي تعداد شركت كنندگان در تجمع ضدايراني، به چندصد نفر هم نمي‌رسيد. اعضاي گروهك تروريستي منافقين نيز گهگاه جلوي هتل محل اقامت احمدي‌نژاد تجمع مي‌كردند كه تعداد آنها همواره كمتر از 10 نفر بود.  

رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.