تاريخ : | | نویسنده : ajaxian

مردی اهل ایالت اورگن آمریکا، نزدیک به سه سال است که به جرم داشتن اطلاعات در قتلی که احتمالا پسرش مرتکب شده، در زندان است.

به گزارش مجله مهر، «بنیتو ویکوئز هرناندز» مهاجر فقیری که زبان انگلیسی را به زور حرف می زند، در پاییز سال ۲۰۱۲ به همراه پسرش، «مویزز» دستگیر شد. جرم این پدر و پسر، داشتن اطلاعاتی در مورد ناپدید شدن خانمی به نام «ماریا بولانوس ریورا» اعلام شده است. طبق قوانین آمریکا، هر فردی که ممکن است اطلاعاتی درباره یک جرم داشته باشد را می توان به هر میزانی که لازم است در حبس نگه داشت تا امکان شهادت دادن وی در دادگاه فراهم آید. بر اساس گزارش دیده بان حقوق بشر، آمریکا بعد از حوادث ۱۱ سپتامبر از این قانون جهت بازداشت افراد سوء استفاده کرده و برخی را بدون اتهام و به مدت نامعلوم تحت بازداشت قرار داده است.

طبق قوانین ایالت اورگن نیز افرادی که ظن آن می رود که اطلاعی راجع به یک جرم داشته باشند، امکان دارد به مدت نامحدود به زندان انداخته شوند؛ اما این مورد خاص در ایالت اورگن بی سابقه بوده است. وکیل بنیتو هرناندز گفته است طی بیش از دو دهه تجربه وکالتش در این ایالت، چیزی مثل این اتفاق را ندیده است. کارآگاهی که بنیتو و پسر کوچک او، مویزز را دستگیر کرده، عقیده دارد پسر بزرگ این خانواده به نام «لِوی» ، خانم بولانوس ریورا را به قتل رسانده است و دو نفری که دستگیر شده اند، اطلاعاتی راجع به این قتل دارند. آقای وکیل در این مورد می گوید: «قاضی پرونده عقیده دارد موکل من اطلاعات دسته اول و ارزشمندی را راجع به این پرونده در اختیار دارد و ممکن است در صورت آزادی، فرار کند. به دلایلی، تاخیرهایی در پرونده ایجاد شده و بعد از سه سال موکلم هنوز آزاد نشده؛ این موضوع ناراحت کننده و تاسف آمیز است».

دادستان پرونده، سال گذشته به بنیتو پیشنهاد داد در قبال ادای سوگند و ضبط کردن آنچه از ماجرا می داند، آزاد خواهد شد. وقتی از وی در دادگاه خواسته شد که شهادتش را ضبط کند، او مدام می گفت «من کاری نکردم. من که در زندان بودم. من کاری نکرده ام...». این عبارات توسط وسکوئز دائما تکرار می شد تا قاضی ناامید شده و او را به بیرون از جلسه هدایت کرد. وکیل بنیتو می گوید امیدوارم که در دومین جلسه شهادت که قرار است در هفته آینده برگزار شود، موکل اش آنچه را می داند، شهادت دهد.

مقامات قضایی می گویند که بنیتو هرناندز احتمالا از ماجراهایی مطلع است، چرا که او یکبار به کارآگاهان گفته در همان شب ناپدید شدن زن، در وانت پسرش، قطرات خون دیده است. مویزز نیز گفته که برادرش الوی، قبل از فرار به مکزیک، به یک زن بیوه دارای شش فرزند با سلاح سرد حمله کرده است.

اکنون کارآگاهان عقیده دارند که بنیتو و مویزز هر دو می دانند که متهم بدن مقتول را کجا قایم کرده و به دادگاه چیزی نمی گویند. همین شده که طبق قوانین، آن ها در این مدت طولانی به جرم «ایجاد ممانعت در تعقیب مجرم» در حبس نگه داشته شده اند. حالا و بعد از ۹۰۰ روز از حبسِ این پدر و پسر، پسر بزرگتر خانواده یعنی الوی، خود را تسلیم کرده اما اطلاعاتی که کارآگاهان نیاز داشتند را به آن ها نداده؛ از این رو، دادگاه تنها مویزز را آزاد کرده و پدر را همچنان در زندان ایالتی نگاه داشته است.

اخبار حوادث  -  مهر 
 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.