مسئول اصلی قرارداد کرسنت به دادگاه احضار شد

 

پس از چند سال انتظار، قوه قضائیه با ورود جدی تر به پرونده قرارداد فروش گاز به شرکت اماراتی کرسنت، وزیر نفت دولت اصلاحات را به عنوان مسئول اصلی این قرارداد به دادگاه احضار کرد.

یک مقام آگاه نفتی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: زنگنه وزیر نفت دولت اصلاحات برای پاسخگویی درباره ابهامات و تخلفات قرارداد فروش گاز به شرکت اماراتی کرسنت به مجتمع قضایی ویژه مفاسد اقتصادی احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش چندی پیش با پیگیری های قضایی حدود ۱۲ نفر از جمله مسئول دفتر وزیر نفت دولت اصلاحات به اتهام دریافت رشوه در جریان عقد این قرارداد مورد بازجویی قرار گرفته اند و منشی مخصوص وزیر ح. ر. نیز مدتی را در بازداشت به سر برده است.

این گزارش حاکی است با دستگیری ۶ مدیر سابق و فعلی نفت از جمله اعضای هیئت مدیره وقت شرکت ملی نفت و بازجویی از آنان پرونده کرسنت وارد فاز جدید و جدی تری شده است.

بر اساس این گزارش در سال ۲۰۰۱ میلادی و در زمان وزارت نفت بیژن زنگنه وزیر نفت دولت اصلاحات شرکت کرسنت پترولیوم قراردادی را با شرکت ملی نفت ایران امضا کرد که بر اساس آن قرار بود از اوایل سال ۲۰۰۶ گاز یکی از میادین ایران به حجم ۱۲۵ میلیون فوت مکعب در روز به شرکت کرسنت فروخته شود. بر این اساس قرار بود در ادامه حجم گاز صادراتی به ۵۰۰ میلیون فوت مکعب در روز برسد.

کارشناسان از این قرارداد به دلایل مختلفی از جمله قیمت بسیار پایین گاز به عنوان ترکمانچای گازی نام می برند.... /  خبرگزارى فارسرپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.