الجزايري‌ها هم به دنبال بركناري دولت

 

هزاران تن از مردم الجزاير با برپايي تظاهراتي تغييرات سياسي ريشه‌اي در اين كشور را خواستار شدند.

هزاران تن از ساكنان شرق الجزاير در شهر بجايه در 250 كيلومتري شهر الجزاير بنا به درخواست حزب جمعيت براي فرهنگ و دموكراسي، از احزاب مخالف اين كشور تظاهرات كرده و انجام تغييرات سياسي ريشه‌اي در اين كشور را خواستار شدند.

در اين تظاهرات دانشجويان دانشگاه‌ها و دانش آموزان حضور داشتند كه با سر دادن شعارهايي ضد دولت عبدالعزيز بوتفليقه، رئيس جمهور اين كشور كناره‌گيري وي از قدرت را خواستار شدند.

تظاهركنندگان الجزايري هم چنين با تاكيد بر ضرورت تغييرات ريشه‌اي در نظام اين كشور برقراري يك نظام دموكراتيك را خواستار شدند.

يك هفته پيش نيز طرفداران حزب جمعيت براي فرهنگ و دموكراسي تظاهراتي را در الجزيره برگزار كرده و انجام اصلاحات سياسي و پايان دادن به وضعيت فوق‌العاده در اين كشور را خواستار شدند كه اين تظاهرات با برخورد نيروهاي پليس و درگيري آنها با تظاهر كنندگان روبرو شد كه دهها زخمي بر جاي گذاشت.

پيش از اين نيز تعدادي از شهرهاي الجزاير در اعتراض به افزايش قيمت‌ها شاهد تظاهرات‌هايي مشابه بود كه همزمان با اعتراض‌هاي مردمي در تونس روي داد و دولت اين كشور را وادار به كاهش قيمت‌ها كرد.

اين در حالي است كه جمعيت متشكل از سازمان‌هاي جامعه مدني و مخالفان سياسي الجزاير از جمله حزب جمعيت براي فرهنگ و دموكراسي كه 21 ژانويه تاسيس شده است برگزاري تظاهرات گسترده در روز 12 فوريه (23 بهمن) را جهت مطرح كردن درخواست سقوط نظام حاكم اين كشور خواستار شده است.

رئيس انجمن حقوق بشر الجزاير به خبرگزاري فرانسه گفت: قرار بود اين تظاهرات نهم فوريه در سالروز اعمال وضعيت فوق‌العاده برگزار شود اما به روز 12 تغيير يافت زيرا اين روز يك روز تعطيل است و كارگران و دانشجويان نيز مي‌توانند در اين اقدام اعتراض آميز شركت كنند.

وي هم چنين از تشكيل يك كميته براي فراهم كردن مقدمات برگزاري اين تظاهرات خبر داد...../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.