رییس جمهوری گفت: دولت تدبیر و امید در 12 ماه گذشته نشان داد گرچه مشکلات کشور بسیار زیاد و در برخی موارد عمیق و ساختاری است اما با تدبیر، اتحاد و محاسبه دقیق قابل حل و فصل است.
 
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» روز دوشنبه در نخستین گردهمایی سالانه سفرا و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، افزود: شاید ارایه آمار و ارقام در سیاست خارجی، فرهنگی و اجتماعی کمی مشکل تر باشد اما در بخش اقتصادی ارایه آمار ساده تر و راحت تر است.
 
وی تصریح کرد: در جمهوری اسلامی ایران پایه و اساس همه تصمیم گیری ها و اداره کشور مبتنی بر نظر و آراء مردم است، مردم صاحبان این کشور هستند.
 
رییس دولت تدبیر و امید ادامه داد: هر کدام از ما هر عنوانی که داریم، وزیر، سفیر، رییس جمهوری، عناوین حقوقی ما امانت هایی است از جانب مردم برای دوره خاص با اختیاراتی که خود مردم به ما داده اند.
 
روحانی ادامه داد: ما جز امانت دار چیزی دیگری نیستیم، صاحبان اصلی این عناوین مردم بزرگوار و شریف این کشور هستند.
 
وی یادآور شد: مشروعیت سیاسی تمام مسوولان کشور بدون استثناء ناشی از رای مستقیم یا غیر مستقیم مردم است، بنابراین خواست و مطالبه مردم اساس مسیر و حرکت ما را در سیاست خارجی به عنوان بخشی از سیاست ملی که ترکیبی از سیاست داخلی، سیاست اقتصادی، سیاست اجتماعی و فرهنگی و سیاست امنیتی است.
 
رییس شورای عالی امنیت ملی با بیان این که سیاست خارجی دکترین مستقل ندارد، افزود: سیاست خارجی به عنوان جزیی از مجموعه ای است که آن را سیاست ملی یا استراتژی ملی لقب می دهیم و لذا سیاست خارجی همواره باید خود را در کنار سیاست داخلی فرهنگی، اقتصادی و امنیتی احساس کند و ببیند و در آن چارچوب حرکت کند.
 
 
 
** مردم به ما گفتند از افراط گریزان هستیم
 
روحانی یادآور شد: مردم در انتخابات 24 خرداد 92 بسیار زیرکانه، آگاهانه با درنظر گرفتن شرایط داخلی و جهانی دولتی را برگزیدند و انتخاب کردند و راهی را پیش پای مسوولان گذاشتند.
 
وی خاطرنشان کرد: مردم به ما گفتند از افراط گریزان هستیم و به اعتدال پناه آوردیم، مردم به ما گفتند تقابل را نمی پذیریم و در پی تعامل سازنده با جهان هستیم. مردم به ما گفتند اختلافات بی جهت و بی پایه و واهی داخلی را نمی پذیریم و در پی آشتی ملی و انسجام ملی هستیم.
 
رییس جمهوری تصریح کرد: مردم به ما گفتند در برخورد با بیگانگان از منطق و استدلال از موضعی شجاعانه اما مدبرانه با در نظرگرفتن منافع بلندمدت حرکت خود را آغاز کنیم.
 
روحانی افزود: البته قانون اساسی، قوانین موضوعه، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب پیش روی ما است اما باید بدانیم قدرت همه ما از مردم است و اگر قدرت داخلی و انسجام داخلی نباشد هیچ دولتی قادر نیست در سیاست خارجی و در برابر بیگانگان از موضع قدرت سخن بگوید.
 
وی همچنین گفت: امروز در جمهوری اسلامی ایران دولت تدبیر و امید در مدت نزدیک به 12 ماه گذشته نشان داده است که گرچه مشکلات کشور بسیار زیاد و برخی عمیق و ساختاری است اما مشکلات را با تدبیر و اتحاد و محاسبه دقیق قابل حل و فصل است.
 
رییس دولت تدبیر و امید ادامه داد: شاید آمار و ارقام در بخش سیاست خارجی، فرهنگی یا اجتماعی کمی مشکل تر اما در بخش اقتصادی آمار ساده تر و راحت تر باشد.
 
روحانی یادآور شد: ما در زمینه رشد از منفی 6.8 در پایان سال 92 به منفی 1.1 رسیده ایم و در سال جدید یعنی 93 مبنای ما در قدم اول، خروج از رکود که به اعتقاد من در حال انجام است و سپس رونق اقتصادی است. ما به حول و قوه الهی در سال جدید از نظر رشد با رشد مثبت مواجه خواهیم بود.
 
 
 
** لایحه خروج از رکود فردا به مجلس تقدیم می شود
 
وی خاطرنشان کرد: بسته خروج از رکود به عنوان یک لایحه یک فوریتی تقدیم مجلس شده است که فردا در مجلس ارایه می شود.
 
رییس دولت یازدهم ادامه داد: بسته مصوبات دولت آماده شده و فردا این بسته به طور کامل برای صاحب نظران کار آفرینان و نمایندگان بخش های اقتصادی رونمایی خواهد شد.
 
 
 
**از تورم قهر و جدایی کاسته و جامعه را به سمت رونق آشتی سوق داده ایم
 
روحانی به برنامه اقتصادی دولت برای خروج از رکود و رونق اقتصادی اشاره کرد و گفت: کار دولت در مهار تورم در تاریخ این کشور بی سابقه بوده است، در طول این مدت 31 واحد درصد تورم را کاهش داده و تورم نقطه به نقطه را از 45 درصد به 14 درصد رسانده ایم.
 
وی یادآور شد: در تورم 12 ماهه ما به مردم قول داده بودیم که پایان سال 92 تورم را به 35 درصد می رسانیم که به 34 درصد رساندیم در پایان 93 نیز به 25 می رسانیم که ان شاء الله به رقم کمتر از 20 درصد می رسانیم.
 
رییس قوه مجریه همچنین گفت: برنامه دولت در زمینه اقتصادی و اجتماعی بدون در نظر گرفتن موفقیت یا عدم موفقیت مذاکرات هسته ای است و ما بر مبنای این که در مذاکرات هسته ای پیشرفت نداشته باشیم، برنامه اقتصادی دولت را تنظیم کرده ایم و به حول و قوه الهی در همین شرایط سخت ازهمه این معضلات البته کمی با آهنگ کُند پیش خواهیم رفت.
 
روحانی افزود: این آمار و ارقام به عنوان نمونه ای بود که نشان دهم در سیاست داخلی هم همانند اقتصاد هم از تورم قهر و جدایی و فاصله کاسته ایم و هم جامعه را به سمت رونق آشتی شوق داده ایم و در زمینه سیاست خارجی هم ما چهره جدیدی را برای دنیای امروز ترسیم کرده ایم.
 
وی یادآور شد: اولین اصل ما نگاه به خواست و آرای ملت به عنوان پایه و اساس مسروعیت سیاسی جامعه است، مردم از ما خواسته اند که در سیاست خارجی تعامل سازنده و مفاهمه با جهان و روابطی که منافع ملی ما را بهتر و کم هزینه تر تامین و تضمین کند برگزینیم و انتخاب کنیم.
 
رییس دولت یازدهم ادامه داد: ما نظامی هستیم که حتی نوع نظام را امام راحل به رای مردم گذاشت و 47 روز بعد از پیروزی انقلاب، مردم را به پای صندوق آرا دعوت کرد که در تاریخ انقلاب های منطقه و جهان بی سابقه است ملتی 47 روز بعد از پیروزی انقلاب به پای صندوق آرا دعوت شوند.
 
روحانی با تاکید بر این که استقرار نظام اسلامی در تمام مراحل با آرای مردم بود، اظهار داشت: قانون اساسی که مبنای حرکت و کار ما است دو بار به رای مردم گذاشته شد، یک بار آن گاه که اعضای مجلس خبرگان رهبری با آرای مردم انتخاب شدند یک بار بعد از آن که قانون اساسی به تصویب نهایی و امضای امام راحل رسید و به همه پرسی گذاشته شد و با آرای مردم تایید نهایی شد.
 
رییس جمهوری همچنین گفت: امام راحل به ما یاد داد میزان رای ملت است، اگر در تمام حرکت ها خودمان را به عنوان خادم مردم باور نداشته باشیم، نمی توانیم بر مبنای مشروعیت سیاسی حرکت خود را ادامه دهیم، هر کس در هر مقامی که هست باید خود را نوکر و خادم ملت بداند.
 
به گزارش ایرنا، گردهمایی سفرا و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با حضور رییس جمهوری در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امورخارجه آغاز به کار کرد.

رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ
معرفی شرکت اریا منتخب پارسیان
سرویس VOIP
اریا منتخب پارسیان عرضه جوجه شترمرغ بوقلمون
تورهای لحظه آخری ارزان کیش دبی مالزی و تایلند
مبل تالار یا صندلی مبل تالار پذیرایی
قیمت عمل بینی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.