بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران با بیان اینکه مجلس هشتم باید آیینه پیش روی مجلس نهم قرار گیرد در نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس آورده است مجلس جدید باید عقبه کارشناسانه خویش را بیش از گذشته تقویت و قوی نماید تا ضمن درک زمینه قانونگذاری مناسب، حضوری به موقع، کارشناسانه و مقتدر در عرصه قانونگذاری کشور داشته باشد.

به گزارش مهر، بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران همزمان با آغاز نهمین دوره مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان خانه ملت نامه‌ای نوشتند و متذکر شدند که برخی بی‌اخلاقی‌های نمایندگان مجلس هشتم چون "دو دو"کردن، کم عملی مجلس هشتمی‌ها در تصویب طرح خودنظارتی نمایندگان، وقف دانشگاه آزاد، پولی شدن دانشگاه‌ها و اظهارات و عملکرد ضعیف و دو پهلوی برخی نمایندگان در فتنه 88 از جمله خاطرات تلخ ما از مجلس اخیر و درس‌هایی عبرت آموز برای مجلس فعلی باید قرار گیرد.

متن نامه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران خطاب به نمایندگان مجلس نهم شورای اسلامی به شرح زیر است:
 
"مجلس شورای اسلامی یک رکن اساسی کشور و نظام اسلامی است. همه‌ آن‌چه در نظام اسلامی برجسته و شاخص است، باید در مجلس تبلور و انعکاس یابد؛ ایمان، شجاعت، پیشگامی، ایستادگی بر مبانی نظام، ایستادگی در برابر دشمنان، روزآمدی و نوآوری، وحدت و انسجام ملی، کار و تلاش فداکارانه، به میدان آوردن همه‌ ظرفیت‌های‌ فردی و جمعی، نشانه‌هایی است که می‌توان یک مجلس موفق را با آن شناسایی کرد." (پیام مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز به کار نهمین دوره مجلس شورای اسلامی)
 
اکنون که با اتکال به ذات باری تعالی و استعانت از ائمه معصومین(ع) مجلس نهم حیات خویش در عرصه قانونگذاری آغاز نموده است و منتخبین مردم در حال بررسی اعتبار نامه یکدیگر هستند، ما دانشجویان بسیجی لازم دانستیم تا با ذکر مطالبی خطاب به نمایندگان ملت ایران نکات مهمی را گوشزد کنیم.
 
1. انتخابات نهمین دوره از مجلس شورای اسلامی در حالی برگزار شد که با وجود تحریم‌های گسترده از سوی نظام سلطه و تبلیغات وسیع و سوء دشمنان نظام اسلامی، در داخل و خارج کشور، مردم ایران چون گذشته بصیرت، هوشیاری و ولایت‌مداری خویش را به نمایش گذاشتند. قدردانی از این چنین مردمی که به تعیبر امام راحل "از ملت حجاز در عهد رسول اللَّه(ص) و کوفه و عراق در عهد امیر المؤمنین(ع) و حسین بن على(ع) هم برترند"،جز این نیست که با سرلوحه قراردادن فرامین و توصیه‌های رهبری و پرهیز از مسائل حاشیه‌ای بتوانیم با تحقق شعار عدالت و پیشرفت، الگوی برتر از یک جامعه دینی را به جهانیان نشان دهیم. تحولات گسترده در کشورهای اسلامی و سقوط نظام مقلدان و پیروان غربی، ناتوانی نظام لیبرال – دموکراسی و گرایش جهان معاصر به معنویت و دین، همگی حکایت از این مقطع حساس تاریخی دارد.
 
تصور این که مردم کشورهای اسلامی به دنبال نظامی هستند تا بتوانند با رهایی از بند تقلید از غرب طعم خوش عدالت را در کنار پیشرفت کشورشان مشاهده نمایند، دور از ذهن نخواهد بود. واقعیت حکایت از آن دارد فعالان سیاسی، اندیشمندان و حتی مردم کشورهای اسلامی با دقت، مدل جمهوری اسلامی ایران را به نظاره نشسته‌اند و اعمال مسئولان و مدیران این نظام و اقدامات مردم ایران اسلامی را به خوبی رصد و تحلیل می‌کنند و این چیزی نیست جز اضافه نمودن باری سنگین بر عهده آنانی که به عنوان نمایندگان مردم أم‌القرای اسلام کمر به خدمت بسته‌اند. امید است نقش خطیر خویش را به خوبی ادراک نموده و با درایت و نظر به مسئولیت سنگین الهی به قانونگذاری و نظارت به عنوان دو سرفصل مهم وظایف نمایندگی بپردازید.
 
2. مجلس هشتم باید آیینه پیش روی مجلس نهم قرار گیرد. نباید از خدماتی که نماینگان مجلس هشتم ارائه دادند غفلت نموده و قدر‌ناشناسی کرد؛ اما در کنار نقاط قوت آن مجلس، نقاط ضعفی هم قرار می‌گیرد که لازم است مجلس نهم اهتمام جدی‌تری در برطرف نمودن آن داشته باشد. به نظر ما سرفصل این ضعف‌ها خلاصه در این نکته می‌گردد که: نمایندگان مجلس باید به گونه‌ای عمل کنند که هیچ تذکری از جانب رهبر معظم انقلاب در قبال عملکرد خویش دریافت نکنند و این مجمل در دل خود حکایت مفصلی از عملکرد گذشته مجلس دارد.
 
برخی بی‌اخلاقی‌های نمایندگان مجلس هشتم چون "دو دو"کردن، کم عملی مجلس هشتمی‌ها در تصویب طرح خودنظارتی نمایندگان، وقف دانشگاه آزاد، پولی شدن دانشگاه‌ها و اظهارات و عملکرد ضعیف و دو پهلوی برخی نمایندگان در فتنه ی 88 از جمله خاطرات تلخ ما از مجلس اخیر و درس‌هایی عبرت آموز برای مجلس فعلی باید قرار گیرد.
 
مجلس جدید باید عقبه کارشناسانه خویش را بیش از گذشته تقویت و قوی نماید تا ضمن درک زمینه قانونگذاری مناسب، حضوری به موقع، کارشناسانه و مقتدر در عرصه قانونگذاری کشور داشته باشد. حوزه نظارت مجلس نیز باید تحولی اساسی یابد چرا که ریشه بسیاری از مشکلات بوجود آمده در ایران اسلامی فقدان نظارتی فعال، مؤثر و فراگیر است. چه بسا با نظارت دقیق نمایندگان یک ملت و همکاری متقابل با سایر دستگاه‌ها به ویژه قوه قضائیه ما هرگز شاهد فسادهای کلان مالی بمانند آنچه در سال90 شاهد آن بودیم، نخواهیم بود.
 
3. آنچه که نمایندگان مجلس نهم نباید در آن غفلت نورزیده و کوتاهی نکنند، وسواس در انتخاب شاکله مدیریتی و مدیران برجسته برای اداره مجلس می‌باشد. از هیئت رئیسه مجلس گرفته تا رؤسای تک تک کمیسیون‌ها و نیز مرکز پژوهش‌های مجلس، همگی نقشی مهم، در سیر حرکت مجلس دارند. در مجالس اسلامی گذشته به خصوص مجلس هشتم شاهد بودیم که نقش هیئت رئیسه مجلس تا چه اندازه می‌تواند در عرصه‌های مختلف، مهم و تأثیرگذار باشد.
 
اگر مردم ایران اسلامی با میلیون‌ها رأی خویش شما را به عنوان خادمین قانونگذار برگزیده‌اند شما نیز باید در صدر این هرم قانونگذاری فردی را بگذارید که از جهت بصیرت، تدین، تقوا، قدرت مدیریت و ولایت‌مداری روشن‌ترین اسناد را در پرونده خویش داشته باشد و این امر در نواب مجلس و سایر ترکیب هیئت رئیسه و نیز رؤسای کمیسیون‌ها جاری و ساری می‌گردد.

مرکز پژوهش‌های مجلس باید تحولی دگر یابد تا بتواند موتور محرکی پرشتاب برای یک مجلس کارآمد قرار گیرد و نقش یک مدیر انقلابی و فعال در رأس این مرکز بسیار سازنده می‌باشد.
 
آنچه که از مجلس نهم و با بالا آمدن سطح تحصیلات نمایندگان در آن انتظار می‌رود، استدلال قوی، شفافیت مواضع، سنجیده‌گویی، عدم تزلزل در نظر و پرهیز از لابی‌گری می‌باشد. قطعا هدایت نظر و اندیشه و همسو سازی دیدگاه‌های نمایندگان برای قانون‌گذاری امری لازم و ضرورتی انکارناپذیر است اما آنچه ما از آن به عنوان یک خطر برای نماینده ارزشی نام می‌بریم لابی‌گری و زد‌ و ‌‌بندهایی است که نه برای نظام و نه برای خدمت به مردم است.

نزدیکی به کانون‌های قدرت و ثروت توصیه‌ای است همیشگی از جانب رهبر فهیم انقلاب که یک نماینده در لحظه لحظه عمل خویش باید زنگ هشدار آن را از یاد نبرد و البته فرزندان انقلابی روح الله برای آنان که این زنگ خطر را -خدایی ناکرده -به فراموشی بسپارند آن را به صدا در خواهند آورد.
 
نمایندگان مجلس نهم باید به ترکیب اصولگرا و ارزشی نمایندگان منتخب از سوی مردم توجه مبرم داشته باشند. این مجلس باید با پرهیز از اصطکاک غیر لازم با سایر قوا، با تأکید بر فصل الخطاب قرار دادن قانون، نهایت سطح همکاری و مدارا را از خویش نشان دهد و مبدل به تندیسی از ارزش‌ها و آرمان‌ها و فضایلی گردد که مدنظر حضرت امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای(مدظله) است.
 
4. نمایندگان مجلس باید در نطق‌های خویش در مجلس که به سمع و نظر همگان می‌رسد نهایت دقت و ظرافت را به خرج دهند. قدر لحظه به لحظه قانون‌گذاری در مجلس کشوری که در صدر توجهات ملت‌ها قرار دارد باید دانسته شود. متأسفانه در آخرین ساعات عمر مجلس اخیر شاهد بودیم که نماینده‌ای از سر کم بصیرتی و تحلیل نادرست خویش نهاد مقدسی را محکوم نمود که نه تنها لزومی نداشت بلکه اعلام آن از سوی تریبون رسمی نظام یعنی مجلس شورای اسلامی امری ناصواب و دشمن شاد کن بود. باید دانست، نطق هفت دقیقه‌ای مجالی برای بیان ناقص غیر ضرورات کشور نیست.
 
ارائه نظر در عموم امور کشور نیاز به ظرافت سنجی و حرکت اندیشمندانه است و قطعا نمایندگان مجلس نهم بدان واقفند. باید آنقدر با هوشمندی عمل شود تا دشمن نتواند پازل خویش را از گفتار و رفتار یک نماینده کامل کند.
 
جامع توصیه خویش را در این فراز از کلام قدسی پیر جماران می‌آوریم که در پیام خویش خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی در افتتاح سومین دوره، فرموده‌اند‏: "و من احتمال مى‏ دهم که عوامل و دست‌هاى ناپاکى بخواهند از رقابت‌هاى انتخاباتى در رسیدن به آرزوهاى خود استفاده کنند و با طرح مسائل پوچ و بى‏معنا دل‌ها را از یکدیگر جدا سازند و یا با تردید و ایجاد ذهنیت‌ها، صحت و سلامت انتخابات و نهایتاً مشروعیت مجلس را زیر سؤال برند، که در این شرایط همه آحاد ملت ایران و همه روحانیون و دست‏اندرکاران کشور باید در کنار هم و دست در دست هم به راه مقدس خود ادامه دهند.

و صاحبان قلم و سخن و مطبوعات نیز به طور جدّ مواظب نوشته ‏ها و گفته ‏هاى خود باشند و نمایندگان مجلس نیز به عدالت و عطوفت با یکدیگر برخورد کنند و به مسائل دامن‏نزنند و خصوصاً در اعتبارنامه‏ ها به مسائل شخصى و گروهى نپردازند و در نطق‌هاى قبل از دستور و غیر آن به شخصیت و اعتبار نمایندگى مجلس توجه کنند و حرمت مجلس و نظام و اخلاق کریمه اسلامى را مقدّم دارند و خلاصه کلام اینکه مجلس و نمایندگان باید مؤید وحدت و انسجام جامعه باشند و مسئولین در کنار مردم و مردم همراه و پشتیبان مسئولان به وظیفه خود عمل کنند و از برکات مادى و معنوى اتحاد مقدس خود بهره‏ مند شوند و از صحنه‏ ها کنار نروند که امروز شاید گناهى بالاتر از کناره‏ گیرى نباشد و هیچ عذر و بهانه ‏اى براى ترک صحنه انقلاب پذیرفته نمی شود."
 
بسیج دانشجویی به عنوان فرزندان راستین انقلاب، ضمن رصد دقیق جریان‌های داخلی مجلس و افعال و اقوال نمایندگان، مجلس نشینان را به رعایت تقوای فردی و اجرای دقیق و سخت‌گیرانه طرح خود نظارتی نمایندگان دعوت می‌نماید. در پایان یاد امام بزرگوار، خمینی کبیر(ره) و نیز شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی از شهدای پانزدهم خرداد 42 گرفته تا شهدای دفاع مقدس و شهیدان جهاد علمی را گرامی می‌داریم. باشد که رهروان شایسته‌ای برای آنان باشیم.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.