حضور یک قلاده روباه در پارکینگ مجتمع، جلوگیری از فاجعه در خیابان فلاح، به دام انداختن مرغ ماهی خوار در فرودگاه و مهار آتش در ساختمان هشت طبقه از مهمترین حوادث تهران در روز چهارشنبه بود.

به گزارش مهر، در نخستین حادثه ورود یک قلاده روباه به پارکینگ فروشگاه، آتش نشانان را به محل حادثه کشاند.

ستاد فرماندهی آتش‌نشانی ساعت 14 و45 دقیقه دیروز در پی تماس شهروندان با سامانه 125 و اطلاع از این مشاهده بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه 34 را به محل حادثه در بزرگراه شهید لشکری اعزام کرد.

سعید غزل چهره فرمانده آتش نشانان که در این عملیات حضور داشت در این باره گفت: یک قلاده روباه در داخل یکی از چاهک های پارکینگ در یکی ازفروشگاه های تهران گیر افتاده و باعث مزاحمت و وحشت شهروندان شده بود. آتش نشانان با رعایت کامل نکات ایمنی و به بکارگیری تجهیزات مخصوص، این روباه را شکار و از پارکینگ خارج کردند و آرامش را به شهروندان بازگرداندند.

کارشناسان آتش نشانی به شهروندان توصیه می کنند در صورت مشاهده هر گونه مزاحمت حیوانات به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب با سامانه 125 آتش نشانی تماس بگیرند

جلوگیری از فاجعه

با هشدار به موقع آتش نشانان به مالک ساختمان در حال تخریب در خیابان فلاح از بروز فاجعه آوار جلوگیری شد.

شب گذشته ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران طی تماس شهروندان مبنی بر تخریب غیر اصولی یک ساختمان و نگرانی شهروندان و همسایه های مجاور بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 65 را به خیابان فلاح، خیابان ابوذر، خیابان کمالی اعزام کرد.

مجتبی دوستی -فرمانده آتش نشانان اعزامی- دراین باره تصریح کرد: ساختمانی به متراژ 100 متر مربع در حال تخریب غیر اصولی بود که با ریزش قسمت هایی از ساختمان هر لحظه امکان آوار آن وجود داشت . با توجه به نگرانی همسایه ها و ساختمان های مجاور آتش نشانان بی درنگ با بستن نوارهای هشدار آتش نشانی محل را کاملا ایمن سازی کردند و راهنمایی ها و هشدارهای لازم را به مالک دادند که در پایان با تحویل محل به عوامل شهرداری به عملیات خود پایان دادند.

کارشناسان آتش نشانی به شهروندان توصیه می کنند؛ در صورت مشاهده هر گونه ترک خوردگی دیوارها و علائم ناشی از گودبرداری و نشست زمین بی درنگ با سامانه 125 تماس بگیرند.

پرونده مهاجر میهمان ناخوانده

پرنده مهاجر ماهی خوار که در فرودگاه مهرآباد فرود آمده بود توسط آتش نشانان به مرکز نگهداری پرندگان تحویل داده شد.

ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران صبح امروز با دریافت خبرفرود این پرنده مهاجر در فرودگاه مهرآباد بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه 34 را به قسمت اداری فردوگاه اعزام کرد.

عباس فولادی فرمانده آتش نشانان اعزامی در مورد این حادثه گفت: پرنده ماهی خوار به علت نامعلوم در قسمت اداری فرودگاه مهر آباد سقوط کرده بود که آتش نشانان با استفاده از تجهیزات نجات به همراه عوامل انتظامی فرودگاه پرنده را بدون هیچگونه آسیبی به دام انداخته و به مراکز نگهداری این گونه پرندگان تحویل دادند.

مهار آتش در ساختمان 8 طبقه

با سرعت عمل آتش نشانان آتش سوزی گسترده در یک مجتمع مسکونی در بلوار آفریقا مهار و از سرایت شعله های آتش به واحدهای دیگر این ساختمان جلوگیری شد.

در پی وقوع آتش سوزی در یک واحد مسکونی ساکنان ساختمان با سامانه 125 آتش نشانی تماس گرفتند و در پی آن ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران زنگ ایستگاه 11 و 88 را ساعت 12 امروز به صدا درآورد و آتش نشانان بلافاصله بسوی آدرس اعلام شده در بلوار آفریقا خیابان ارمغان حرکت کردند.

علی امینی معاون عملیات منطقه سه درباره آتش سوزی این مجتمع مسکونی گفت: آتش سوزی از طبقه سوم یک مجتمع هشت طبقه شروع شده بود و از راهروها و راه پله های این مجتمع دود فراوانی متصاعد می شد که آتش نشانان بی درنگ با استفاده از دستگاه تنفسی کانون آتش سوزی را یافته و با استفاده از لوله های آبرسانی آتش را مهار و کاملا خاموش کردند و از گسترش آتش به دیگر قسمت ها جلوگیری کردند.

خوشبختانه در جریان این آتش سوزی به افراد این مجتمع آسیبی وارد نشد. علت بروز این آتش سوزی از سوی کارشناسان علت یابی سازمان آتش نشانی در دست بررسی می باشد.رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.